خانه / روز جهانی چپ دست ها!

روز جهانی چپ دست ها!

من یک چپ دست هستم. یک چپ دست که همیشه روز های اول مهر را درحال شمارش بچه های چپ دست کلاس بوده و با حساب و کتاب هایی که توی این سال ها داشتم ، در یک کلاس 30 نفره حداقل 3 چپ دست وجود داشت. یک دهم آمار کمی نبود پس توی هر کلاس به طور تقریبی باید سه صندلی چپ دست قرار می گرفت اما اینطور نبود. من هم آدمی نبودم که این را بپذیرم. سال سوم راهنمایی که باید روی نیمکت های تک نفره می نشستیم ، روز اول مهر به معاون گفتم که صندلی چپ دست میخواهم و مدیر مدرسه دو ماهی وعده وعید الکی داد و من هم کوتاه نیامدم و انقدر پیگیری کردم تا صندلی خریده شد. اما فقط یک صندلی! در بین تمام دانش اموزان چپ دست مدرسه فقط من صندلی مخصوص داشتم چون من اعتراض کرده بودم. چرا بقیه اعتراض نکردند؟ چرا به شرایط موجود تن دادند؟ آیا عادت کرده اند؟

چپ دستی یک امر ژنتیکی ست. این را هم با تحقیقات تجربی خود فهمیده ام. پدرم چپ دست بود. من چپ دست شدم. خواهرزاده ام هم چپ دست است. برای اینکه بفهمید فرزندتان چپ دست است یا راست دست لازم نیست صبر کنید تا قلم به دست شود. وقتی خواهرزاده ام در چهار پنج ماهگی شروع به گرفتن اشیا کرد من گفتم او چپ دست است. چون هر جسمی را که جلوی او قرار می دادیم با دست چپ بر می داشت و بعد تر دیدیم که با همان دست قاشق را برداشت و نقاشی هم کشید.

درباره اینکه میگویند چپ دست ها هنری اند و اینطور چیزها امار دقیقی ندارم اما باز هم با تحقیقات تجربی خود یک چیزهایی متوجه شده ام. مثلا وقتی به کلاس نقاشی می رفتم ، حدود یک سوم بچه ها چپ دست بودند!

خلاصه از اینکه ما چپ دست ها متفاوتیم و هنرمندیم و خوش حالی یعنی چپ دست باشی و روز جهانی چپ دستان را به ما تبریک بگویید ، بگذریم که این ها همه حرف است. در عمل چه کرده ایم؟ در عمل چه کرده اند؟ دیگر حداقلش این است که سر هر جلسه آزمونی چند صندلی چپ دست باشد ، نه؟ اینکه دیگر کار سختی نیست فقط کمی فکر میخواهد ، کمی فکر.

درباره pnn

حتما ببینید

دانلود آهنگ جدید مهدی بادپا و عماد قائدی بنام طوفان تنهایی

دانلود آهنگ جدید مهدی بادپا و عماد قائدی بنام طوفان تنهایی

دانلود آهنگ جدید مهدی بادپا و عماد قائدی بنام طوفان تنهایی با بالاترین کیفیت

Download New Music Emad Ghaedi & Mehdi Badpa – Toofane Tanhaei


موزیک آواک | دانلود آهنگ | فیلم | سریال